Uniknij zostania oszukanym przez fałszywy program "Google Membership Rewards"
Napisany przez Tomasa Meskauskasa, (zaktualizowany)
Instrukcje usuwania oszustwa "Google Membership Rewards"
Czym jest "Google Membership Rewards"?
„Google Membership Rewards" to oszustwo prezentowane jako loteria z nagrodami. Twierdzi, że użytkownicy powinni wybrać poprawne odpowiedzi na podane pytania wielokrotnego wyboru, a otrzymają nagrodę o wartości do 1099 $. Rzekomo, ma to być wyraz wdzięczności za wsparcie produktów i usług Google. Należy podkreślić, że „Google Membership Rewards" nie jest w żaden sposób powiązane z Google LLC, a wszystkie podane przez nie informacje są fałszywe. Oszustwa internetowe są promowane na różnych podejrzanych witrynach internetowych, rzadko celowo odwiedzanych przez użytkowników. Większość użytkowników wchodzi na takie strony za pomocą błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych natrętnymi reklamami lub zainstalowanymi PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami).
Oszustwo „Google Membership Rewards" gratuluje użytkownikom rzekomego wyboru jako zdobywców prezentów Google. Twierdzi, że raz dziennie wybieranych jest dziesięciu użytkowników, którzy mogą wygrać nagrodę. Prezent jest gwarantowany i dostępny tylko dla wybranego użytkownika. Fałszywy prezent ma być „podziękowaniem" za ciągłe wsparcie produktów/usług Google przez użytkowników. Oszustwo następnie składa oświadczenia zaprzeczające swoim wcześniejszym twierdzeniom. Informuje użytkowników, że mogą wygrać nagrodę (o wartości do 1099 $), jeśli poprawnie odpowiedzą na cztery poniższe pytania. Zachęca również użytkowników do natychmiastowego działania, ponieważ liczba nieistniejących nagród jest ograniczona. Jak wspomniano na początku, „Google Membership Rewards" to oszustwo i nie można mu ufać. Ufając mu oszustwu, użytkownicy mogą napotkać wiele różnych poważnych problemów.
Jedynym celem oszustw jest generowanie zysków dla ich twórców, ale sposób, w jaki uzyskują dochody - jest różny. Fałszywe rozdawanie nagród często wymaga od ofiar dokonania stosunkowo niewielkich transakcji pieniężnych (w porównaniu do rzekomego prezentu). Przykładowo, oszustwo może wymagać od użytkowników zapłacenia za wysyłkę, przechowywanie, transakcję, subskrypcję, rejestrację i podobne fałszywe opłaty. Loterie fantowe mogą działać w parze z oszustwami phishingowymi, których celem jest wyłudzenie poufnych i osobistych informacji. Interesujące dane obejmują: różne dane logowania do konta (tj. nazwy użytkownika i hasła), nazwiska, adresy, numery telefonów, e-maile, dane konta bankowego, numery kart kredytowych itp. Zebrane dane można następnie sprzedać stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcy), wykorzystać do dalszych spersonalizowanych oszustw, dokonywania oszukańczych transakcji, zakupów online itp. Podsumowując, zaufanie oszustwu „Google Membership Rewards" może prowadzić do poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, kradzieży tożsamości i innych problemów.
Potencjalnie niechciane aplikacje mogą być odpowiedzialne za nieuczciwe przekierowania do fałszywych, zwodniczych i złośliwych witryn (np. takich, które wykorzystują oszustwo „Google Membership Rewards"). Te aplikacje zwykle wyglądają na legalne i oferują „przydatne" funkcje, które rzadko działają. Ponadto, niechciane oprogramowanie może mieć złośliwe funkcje, które mogą występować w różnych kombinacjach. Potencjalnie niechciane aplikacje typu adware prowadzą natrętne kampanie reklamowe. Prezentowane reklamy pop-up, banerowe, kuponowe i inne – utrudniają przeglądanie i zagrażają bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika. Po kliknięciu, natrętne reklamy przekierowują na niewiarygodne/niebezpieczne witryny, a niektóre mogą potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie. Inny typ PUA, zwany porywaczem przeglądarki działa poprzez modyfikowanie przeglądarek i ograniczanie/odmawianie dostępu do ich ustawień - w celu promowania nielegalnych wyszukiwarek. Promowane wyszukiwarki internetowe zwykle nie mogą samodzielnie zapewnić wyników wyszukiwania, więc przekierowują do Yahoo, Bing, Google i innych oryginalnych wyszukiwarek. Co więcej, większość PUA może śledzić dane. Monitorują aktywność przeglądania (historię przeglądania i wyszukiwania) i zbierają zdobyte z nich wrażliwe informacje (adresy IP, geolokalizacje i dane osobowe). Twórcy PUA zarabiają na zebranych danych, udostępniając je i/lub sprzedając stronom trzecim. Dlatego zdecydowanie zaleca się niezwłoczne usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki.
Nazwa | Pop-up Google Membership Rewards |
Typ zagrożenia | Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe |
Fałszywa obietnica | Użytkownicy mogą wygrać fałszywą nagrodę odpowadając prawidłowo na pytania wielokrotnego wyboru. |
Przebranie | Oszustwo jest przebrane za konkurs stworzony przez Google. |
Powiązane domeny | nature38standwould[.]live |
Nazwy wykrycia (nature38standwould[.]live) | Google Safebrowsing (Phishing), Kaspersky (Malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal) |
Objawy | Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy. |
Metody dystrybucji | Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje. |
Zniszczenie | Utrata wrażliwych informacji prywatnych, kradzież tożsamości, strata pieniężna, możliwe infekcje malware. |
Usuwanie malware (Windows) | Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner. |
"Chrome search contest 2021", "Spin The Wheel", "Win The New iPhone 12", "You've made the 9.68-billionth search" - to kilka przykładów oszustw podobnych do „Google Membership Rewards". Internet jest pełen zwodniczych i złośliwych produktów, których celem jest generowanie przychodów kosztem użytkowania. Popularne modele oszustw to: fałszywe rozdawanie nagród, niewiarygodne okazje i oferty, ostrzeżenia, że system jest zainfekowany lub zagrożony, alerty, że oprogramowanie jest nieaktualne lub wybrakowane itd. Niezależnie od tego, co twierdzą, oferują, obiecują lub czego żądają te programy - nie można im ufać. Ze względu na rozpowszechnienie oszustw w internecie, zdecydowanie zaleca się zachowanie ostrożności podczas przeglądania.
W jaki sposób potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?
Wybrane PUA mają „oficjalne" strony internetowe do pobrania, które są często promowane przez oszukańcze lub złośliwe witryny. Te aplikacje można również pobrać/zainstalować razem z innymi programami. Ta fałszywa taktyka marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji itp.) zwiększa ryzyko niezamierzonego wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia. Natrętne reklamy są również używane do rozpowszechniania PUA. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu wykonania pobrania/instalacji bez zgody użytkownika.
Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?
Ważne jest, aby zapoznać się z produktami przed pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Ponadto, wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały pobierania, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci udostępniania P2P (klienci Torrent, eMule, Gnutella itp.) i inne zewnętrzne programy do pobierania oferują zwykle szkodliwe i dołączone produkty. Zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, sprawdzić możliwe opcje, skorzystać z „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wyglądają zwyczajnie i nieszkodliwie; jednak przekierowują do różnych niewiarygodnych i podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). W przypadku napotkania tego typu reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić system, wykryć oraz natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.
Tekst prezentowany w oszustwie "Google Membership Rewards":
Google Membership Rewards
Congratulations undefined User! Your IP has Won (1) Google Gift!
March 31 2021
Every we randomly selected 10 lucky users, once a day to receive a gift (Prize Guaranteed!) from Google. This gift is exclusively and ONLY for undefined undefined! This is just our way to thank you for your continuous support of our product and services.
You have been selected to win a gift worth up to $1,099.00 if you answer the next 4 questions correctly.
ACT NOW! 9 other users have received this invitation with only 5 prizes available to win.
You have a limited time to answer the questions before someone else takes over your spot. Good luck!
Wygląd oszustwa pop-up "Google Membership Rewards" (GIF):
Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware:
Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.
Szybkie menu:
- Czym jest "Google Membership Rewards"?
- KROK 1. Odinstalowanie zwodniczych aplikacji przy użyciu Panelu sterowania.
- KROK 2. Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome.
- KROK 3. Usuwanie potencjalnie niechcianych wtyczek z Mozilla Firefox.
- KROK 4. Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Safari.
- KROK 5. Usuwanie złośliwych wtyczek z Microsoft Edge.
- KROK 6. Usuwanie adware z Internet Explorer.
Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:
Użytkownicy Windows 10:
Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.
Użytkownicy Windows 7:
Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.
Użytkownicy macOS (OSX):
Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.
W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".
Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.
Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:
Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:
Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:
Kliknij ikonę menu Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.
Metoda opcjonalna:
Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up google membership rewards, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….
Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).
W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.
Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:
Kliknij menu Firefox (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.
Metoda opcjonalna:
Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up google membership rewards, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.
Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox . W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomoc.
Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.
W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.
W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.
Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:
Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....
W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.
Metoda opcjonalna:
Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...
W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.
Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:
Kliknij ikonę menu Edge (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.
Metoda opcjonalna:
Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.
W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.
Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.
- Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.
Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:
Kliknij ikonę „koła zębatego" (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".
Metoda opcjonalna:
Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up google membership rewards, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.
Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.
Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.
Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.
W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.
Kliknij przycisk Reset.
Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.
Podsumowanie:
Najpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.
Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up google membership rewards ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.
Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up google membership rewards lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.
Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20520-google-membership-rewards-pop-up-scam
▼ Pokaż dyskusję